Nilas Keten

Hakkımızda

Tarihteki en eski kumaş türlerinden biri olan keten kumaşı, binlerce yıldır zarafetin ve şıklığın sembolü…

Yaz aylarında açan sarı ve mavi çiçekleriyle tanınan keten bitkisi, genellikle elyafı ve tohumu için yetiştirilir. Asırlardan beri kullanılan doğal keten elyafından çekilmiş keten ipliği, doğal, sağlıklı ve dayanıklı olmasıyla bilinir.

Doğal keten elyafın tekstil alanında kullanımı sınırsızdır. Gömlek, ceket, pantolon gibi hazır giyim ürünlerinden sofra takımı, süs eşyaları, yatak takımları, halılar, döşemelikler, yatak örtüleri ev tekstil malzemelerine, envaiçeşit alanda kullanılabilir.

Nilas Keten, 1996’daki kuruluşundan bugüne, konusunda uzman ve lider Fransız, Belçikalı, İtalyan ve Çinli firmalarla iş birliği yürüttü ve kısa zamanda Türkiye keten piyasasında önemli bir yer edindi.

Kaliteye verdiği önem kadar müşterilerine sunduğu hizmetlerde de özeni elden bırakmayan Nilas Keten, müşterilerinin her türlü keten ihtiyacını iplik ve elyaf olarak sağlıyor ve bunu bir öncelik olarak görüyor.

Bu nedenle, geniş keten ipliği seçeneklerini de her daim stokunda barındırıyor.

Tarladan Kumaşa…

Nilas Keten, her yıl yenilediği ar-ge çalışmaları sayesinde tarladan kumaşa her aşamaya hâkimdir ve böylelikle müşterilerine nitelikti ürünler sunar. Yenilikçi bakış açısını benimseyen, çağı yakalamayı ve dinamizmini korumayı görev addeden firma, ürün skalasını zenginleştirmeyi ve kalitesini günbegün artırmayı ilke edinmiştir.

Dokumacılara, örme-triko üreticilerine, giysi üreticilerine ve ev tekstiline sunduğu kaliteli keten ipliği ve elyaflarıyla katma değerli ürünlere destek verir.

Nilas Keten, temiz bir dünyayı, temiz bir çevreyi önemser. Ürün gamını bu yönde geliştirmeye çalışmış ve son dönemde önemi artan kenevir ipliği ve elyafını da ürünlerine eklemekte gecikmemiştir. Müşterilerine geri dönüşümlü (recycled) iplik seçenekleri sunar ve doğaya bırakılan atıkların azaltılmasını amaçlar.

Markalar

Sertifikalar